top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPraguegalleryofmeissen

JAK POZNÁM, ŽE JE MÍŠEŇSKÝ PORCELÁN PRAVÝ?

Míšeňský porcelán je jedním z nejznámějších druhů porcelánu na světě a má bohatou historii výroby, která sahá až do 18. století. Pokud se chcete ujistit, zda je porcelán, který máte, skutečně Míšeňský porcelán a ne napodobenina, můžete se řídit následujícími znaky:

- Označení: Míšeňský porcelán by měl mít výrobní označení, které ukazuje, že byl vyroben v Míšni, což je město v Sasku v Německu. Označení se lehce liší podle období výroby, ale obvykle obsahuje symbol dvou zkřížených mečů. - Kvalita: Míšeňský porcelán je známý svou kvalitou a detaily, jako jsou ručně malované motivy, jemné linie a textury a perfektní úprava. Pokud máte podezření, že porcelán není dostatečně kvalitní, může to být známkou, že se jedná o napodobeninu. - Tloušťka a hmotnost: Míšeňský porcelán je obvykle tenký a lehký, což odráží kvalitu a uměleckou práci, kterou výrobek vyžaduje. Pokud má porcelán hrubší stěny nebo je příliš těžký, může to být další známka, že se jedná o napodobeninu. - Stáří: Starší kusy Míšeňského porcelánu jsou obvykle ceněny víc než novější kusy. Pokud si nejste jisti stářím porcelánu, můžete si zkontrolovat různé zdroje, jako jsou antikvariáty nebo specializované webové stránky.

Je důležité si uvědomit, že identifikace skutečného Míšeňského porcelánu může být obtížná, zejména pokud nejste odborník. Pokud máte cenný kus porcelánu, můžete ho nechat ohodnotit odborníkem nebo konzervátorem, aby se ujistili, že máte skutečnou věc.

Přijďte se podívat na originální vystavenou sbírku míšeňského porcelánu na Praze 1. Více: https://www.praguemuseumofmeissen.combottom of page